Bhut Jolokia - sazenice
Bhut Jolokia - sazenice Bhut Jolokia - sazenice

Bhut Jolokia - sazenice

Pálivost: Silně pálivé
Dostupnost: Na skladě
Cena: 99,0 Kč
Bez daně: 86,1 Kč

Původní domovinou tohoto „kultovního“ chilli je severovýchodní Indie, oblasti Assam, Nagaland a Manipur. V každé části bylo nazýváno jinak, což má za následek mnoho různých jmen pro to stejné. Jedná se například o Bih Jolokia, Raja Mircha, Nagahari, Borbih Jolokia.

Rostlina je silně košatá, má tendenci podrůstat, což podtrhuje její keřovitý vzhled. Plody vrásčité a červené. Snášejí a vyžadují přímé slunce a dostatek živin. Odměnou budou vysoké výnosy velmi pálivých chilli, při jejichž zpracovávání není od věci vzít si ochranné rukavice. Jejich chuť je i přes vysokou pálivost postřehnutelná. Jedná se o nádechy exotických plodů, obzvláště citrusů, které jsou charakteristické pro většinu Chinense.

Při jejím využití v kuchyni je důležité brát v potaz "volume". Jedna celá, čerstvá do guláše o čtyřech porcích je víc než dost. Spíše se hodí na výrobu omáček, kde vzhledem ke svému aroma a obsahu kapsacinu vytvoří až pekelnou kulisu. Pokud ji chcete zavařovat, zkuste do pár lahví přidat plátek limetky, který podpoří její exotický nádech a lehce potlačí klasickou "okurkovou" sladko-kyselou příchuť láku.

Popis keře a plodu
Druh Chinense
Země původu Indie
Pálivost 10/12
Výška keře 75 – 120 cm
Velikost plodu 6 -10 cm
Doba zrání 90 dnů
Podmínky pro pěstování
Roste lépe

Napsat hodnocení

Vaše jméno a příjmení:


Vaše hodnocení:
Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení:  Špatné             Dobré

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: