Carolina Reaper / originál ze semínek od Ed Currie - sazenice
Carolina Reaper / originál ze semínek od Ed Currie - sazenice Carolina Reaper / originál ze semínek od Ed Currie - sazenice

Carolina Reaper / originál ze semínek od Ed Currie - sazenice

Pálivost: Silně pálivé
Dostupnost: Na skladě
Cena: 189,0 Kč
Bez daně: 164,3 Kč

Milovníci toho nejpálivějšího mají jedinečnou možnost koupit si tuto jedovatou potvoru vypěstovanou přímo ze semínek od jejího šlechtitele Ed Currie!!!

Stavbou i vzhledem je to nádherná rostlina, rozeznatelná na první pohled od ostatních. Krásné zkrabatělé plody s charakteristickým ocáskem dají okamžitě najevo, že to nebude paprika na běžný konzum. Od tohoto okamžiku se mi pod jménem "Karolína" vybaví dlouhá cesta do pekla, po které Vás sveze tahle malá, jedovatá potvora,. Koncentrovaná vůně chinensky, až zaštípe v nose, jeden velký capsaicinový puchýř.

Původcem této odrůdy je Ed Currie a je známá i pod názvem HP22B a jedná se o stabilizovaného křížence Nagy a Habanera. V polovině listopadu 2013 získala tato odrůda certifikát Guinesovy knihy rekordů, jako nejpálivější chilli na světě. Naměřená průměrná hodnota byla 1 569 300 SHU. U některých kusů dosahovala pálivost i 2 200 000 SHU. Což je ještě víc než tomu bylo u dosavadního šampiona Trinidad Scorpion Morougy.

Popis keře a plodu
Druh Chinense
Země původu USA
Pálivost 12/12
Výška keře 70 - 100 cm
Velikost plodu 2 - 4 cm
Doba zrání 100 dnů

Napsat hodnocení

Vaše jméno a příjmení:


Vaše hodnocení:
Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení:  Špatné             Dobré

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: