Máslová kukuřice na grilu

Publikováno: Chilli recepty

Jasně, to všichni známe. Ale jak ji udělat jemnou, máslovou, s chilli, česnekem a bylinkou? Bude grilovaná, přitom krásně šťavnatá, voňavá a taky trochu HOT!

A co na to budete potřebovat?

Dva klasy kukuřice

Tři chilli papričky – nejlepší službu splní dlouhé a tenčí annuumky (např. odrůda Damián), nebo chinensky (např. Naga Jolokia)

Deset větviček tymiánu

50g másla

Sůl

pepř

stroužek česneku

 

Hurá do toho!

Rozkrojte si papriky na polovinu, zbavte je semen, utřete česnek. V osolené vroucí vodě krátce vykoupejte klasy kukuřice. Dopřejte jim tak tři minutky, to jim bude stačit. Vyndejte je, položte na alobal. Vetřete máslo do těch několik set krásně nafouklejch žlutejch prdelek, zlehka oslote, opepřete a vetřete s citem utřený stroužek česneku. Položte na klas plátky chilli papriček, větvičky tymiánu a opatrně zabalte do alobalu.

Hurá na gril, ať si trochu připálí cukříky, papriky změknou a tymián se otevře. Bude to krátký proces na asi pět minut při občasném kutálení sem a tam po roštu rozpáleného grilu, ale můžete si s ní i pohrát, pokud chcete. Vytáhněte ji, dejte ožehnout nad plamen, potřete znovu ji máslem, zkrátka co hrdlo ráčí, papriky můžete dát na chvíli na rožeň taky, hlavně ať se vám nepřipálí slupka. Oboje sundejte z grilu, pohlaďte klidně ještě jednou za odměnu máslem za skvělý výkon a naservírujte ji. Posypte ručně sbíranou francouzskou fleur de sel, stojí pár kaček a to je SŮL, a hurá na to. I s kukuřicí může být sranda a její příprava má víc možností, než byste třeba čekali.

Komentář

Antispam kód