Pěstování chilli

Rss

Nečekejte nějaké extradlouhé texty a přespříliš hluboké detaily. A proč? Protože na tom nic není. Pěstovat papriky je jednodušší než naučit dítě na nočník. Rostliny mluví svým jazykem a řeknou vám úplně vše co potřebují. Je to jen o tom jim umět porozumět.

Zobrazit

Touto dobou se zcela bežně množí dotazy na téma bílé plísně na povrchu. Je to sice chyba, ale není to nic tak hrozného, jak to na první pohled vypadá a dá se to hravě zachránit. Důvody můžou být v zásadě dva. Nejběžnější je přemokření a nedostatečné dýchání substrátu nebo jste si domů přinesli zaneřáděný substrát spory plísní (buď nepropařený, nebo špatně skladovaný). Oboje má za následek, že se začne tvořit takový lehký "camembertový" závoj, který roste a roste.

Zobrazit

A je to tady! Celou minulou sezónu jste slintali co byste zasadili, sháněli semínka a nemohli se dočkat těchto dnů. Pokud už tedy máte osivo, je důležité si naplánovat, kdy budete co klíčit. Protože ne všechny druhy klíčí stejně dlouhou dobu a navíc některé rostou následně rychleji. Vše je plánováno tak, aby nám do folníku nebo na záhon šly po "zmrzlých" (tedy cca v půlce května) hezky rostlé sazenice. Důležitou roli hraje to, kde budete mít sazenice, pokud pod výbojkou, klidně si ukrojte nějaký ten týden, jestli na parapetu, tak by toto mělo odpovídat, jestli zářivka, tak máte taky ještě týden k dobru.

 

Zobrazit

Vzhledem k tomu, že se množí dotazy na toto téma, rozhodli jsme se zveřejnit velmi stručný návod jak na to. Pokud se tedy rozhodnete nechat si rostlinu i pro další sezóny, což se například u Capsicum Chinense nebo Pubescens více než hodí, stačí postupovat podle následujícího návodu a přiložené fotografie.

Zobrazit