Chilli recepty

Rss

V jednoduchosti je krása. To potvrzuje i tento galicijský recept na přípravu tradičních, právě dozrávajících chilli, Pimientos de Padrón, které vynikají svojí nevyzpytatelnou pálivostí. Získají si Vás svou nezaměnitelnou chutí i vůní a skvěle se hodí jako příloha, nebo chuťovka k letnímu grilování.

Zobrazit

Sezóna pěstování chilli v našich končinách jde do finále a tak určitě přemýšlíte o tom, jak s úrodou naložit. Výchozích cest jak uchovat materiál, který v zimě zahřeje, je několik a my si jich tu pár představíme. Základním pravidlem téměř u všech je, sklízet zralé plody, neboť právě ty obsahují nejvíce aromatických silic a dalších prospěšných látek.

Zobrazit

Jasně, to všichni známe. Ale jak ji udělat jemnou, máslovou, s chilli, česnekem a bylinkou? Bude grilovaná, přitom krásně šťavnatá, voňavá a taky trochu HOT!

Zobrazit

Pokud si myslíte, že cuketu musíte vždy jen trápit v trojobalu, v troubě nebo na grilu, zkuste tento recept. Syrová cuketa má velmi jednou chuť, inklinující k okurce a je krásně křupavá. Navrch rukola nebo polníček, zakápnutá chilli pestem s limetou, mátou, chilli. Krémové balsamico vám pak zařídí sladkou tečku a vyvážení chutí.

Zobrazit

V zimním období je přísun vitamínů víc než nutností a pokud jsou v takové chutné formě, jako je tomu u tohoto receptu, je to ještě lepší. Čínské zelí je dostupné prakticky po celý rok, obsahuje více vitamínu C než citron, draslík, hořčík, vápník a mnoho dalších užitečných látek. Další suroviny jako je paprika, zázvor a chilli pak umocní příznivý vliv na zdraví.

Zobrazit

Pokud jste příznivci této komplikovanější zeleniny, váš vztah k ní nabude nový rozměr. Jestli jste doposud patřili mezi zaryté odpůrce těchto mnohdy špatně připravovaných a tudíž nahořklých, rozmatlaných kuliček známých ze školní jídelny, věřte mi, že se zamilujete. Tak jako já. U tohoto salátu potřebujete trochu trpělivosti na začátku, ale samotné vaření trvá pouze v řádu pár minut. Odměnou vám pak bude fantastická kombinace, vytěsněné negativní vzpomínky a neuvěřitelný chuťový zážitek.

Zobrazit

Pokud patříte mezi milovníky masa a chilli, vyhněte se tomuto receptu. Je totiž vysoce pravděpodobné, že si vypracujete doživotní závislost. Taky vás požene kupředu cena, protože cesta domácí výroby je zlomek toho, za co koupíte pytlík s pár gramy na benzince. A jak na to? Je to úplně jednoduché.

Zobrazit