Trinidad Scorpion Moruga Red - semínka (10ks)
Trinidad Scorpion Moruga Red - semínka (10ks) Trinidad Scorpion Moruga Red - semínka (10ks) Trinidad Scorpion Moruga Red - semínka (10ks) Trinidad Scorpion Moruga Red - semínka (10ks) Trinidad Scorpion Moruga Red - semínka (10ks)

Trinidad Scorpion Moruga Red - semínka (10ks)

Pálivost: Velmi pálivé
Dostupnost: Na skladě
Cena: 129,0 Kč
Bez daně: 112,2 Kč

Důležité upozornění: Tuto odrůdu pěstujeme jako jediní v ČR a SR v naprosté separaci od ostatních. Ve vysutém polykarbonátovém pařeništi (historie růstu je dohledatelná na různých fórech). Proto jsme schopni zaručit 99% čistotu, této ke křížení velmi náchylné odrůdy. Pokud tedy chcete, aby vám po celoročním snažení vyrostlo přesně to, co kupujete, vyhněte se radši prodejcům, kteří ji mají namrskanou s dalšími desítky druhů chinense. To zklamání známe z vlastní zkušenosti a je to jakoby se vám po devíti měsících snažení, čekání a piplání narodila sousedovic kopie.

Tato rekordmanka pochází z karibské oblasti, stejně jako většina extrémně pálivých chilli. I když se jedná o relativně starší odrůdu, až 6. 2. 2012 ji Jim Duffy z firmy Refining Fire Chiles na konferenci v Novém Mexiku představil jako nejpálivější chilli na světě. Z testovaných vzorků vyšla najevo pálivost s hodnotou 580 198 - 2 009 231 SHU. Což je opravdu extrém. Vyšší stupeň pálivosti se dá dosáhnout pěstováním ve vhodných podmínkách. Tudíž je to ideální rostlina pro skleníky a fóliovníky. Avšak i pod širým nebem nebude mít problém s výnosy.

Vzhledem k extrémnímu množství kapsaicinových puchýřků je objem pekelného oleje tak vysoký, že to opravdu bolí. Avšak pomalý nástup má za následek lehké a dost naivní zklamání. Brána do pekel se vám otevře až po cca 2 - 3 minutách od pozření. Její intenzita stoupá a stoupá. Nedá se zastavit a vy se pomalu poohlížíte po hroudě hutného camembertu. Ale to je jako dávat aspirin na ustřelenou hlavu. Objem SHU je tak vysoký, že se možná začnete klepat jako epileptik na lasershow. A ono to trvá dál a má vzrůstající účinek. Po cca 10 minutové návštěvě svých praprapředků se vrátíte zpět. Otázkou je, jestli ten čas, kdy vám hučí v hlavě a proplachujete nově objevené póry na obličeji, stojí za to. Odměnou je chuť této naprosto famózní a aromatické papriky, tlusté mandy, která vás obejme, dá zabrat a vy ji budete proklínat, ale stejně o ní budete pořád snít. Tohle je chilli porno!! Vrchol pálivosti a chuti. Něco co budete milovat i nenávidět.

Popis keře a plodu
Druh Chinense
Země původu Trinidad a Tobago
Pálivost 5/5
Výška keře 60 - 150 cm
Velikost plodu 4 - 7 cm
Doba zrání 100 dnů
Podmínky pro pěstování
Roste lépe

Napsat hodnocení

Vaše jméno a příjmení:


Vaše hodnocení:
Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení:  Špatné             Dobré

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: